facebook

ZSOiZ Ciężkowice

Zaproszenie na Dni Otwarte w ZSOiZ w Ciężkowicach

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na coroczne Dni Otwarte Szkoły im.  I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach, które odbędą się 26 i 27 kwietnia 2017 r. (środa, czwartek).

 

Uczennica klasy IV TŻiUG laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 

 

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV TŻiUG Aleksandra Burnus zajęła III miejsce w okręgowych eliminacjach XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Gastronomia, które odbyły się w dniach 21-22.04 w Nakle Śląskim. Dzięki temu uzyskała prawo do reprezentowania okręgu krakowskiego podczas Eliminacji Centralnych, które odbedą się od 2 do 3 czerwca w ZSR w Kijanach i Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów. Zdjęcia z wyjazdu - kliknij tutaj...

Po raz kolejny wysoka zdawalność egzaminów z kwalifikacji !!!

Miło nam poinformować, że po otrzymaniu z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie wyników egzaminów z kwalifikacji nasza szkoła znów znalazła się w czołówce techników. Wyniki sesji styczeń/luty 2017 przedstawiają się następująco:

Technik Hotelarstwa - kwalifikacja T.12 - 100%

Technik Usług Fryzjerskich - kwalifikacja A.23 - 100%

Technik Informatyk - kwalifikacja E.14 - 90%

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych - kwalifikacja T.15 - 89,5%

Serdecznie gratulujemy wszystkim zdającym osiągniętych wyników.

Projekt „Mój rozwój - moja przyszłość”

Informujemy, że od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019r zaplanowana jest realizacja projektu „Mój rozwój - moja przyszłość” w ramach Poddziałania 10.1.3 Kształcenie ogólne RPO WM w 7 szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego m. in. w ZSOiZ Ciężkowice

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki, nauki programowania i kompetencji informatycznych u uczniów poprzez realizowane formy wsparcia oraz wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK, a także wyposażenie pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki. 

Pomoce jakie zostały zaplanowane do zakupu dla szkoły w ramach projektu „Mój rozwój - moja przyszłość" jako wyposażenie i pomoce dydaktyczne do pracowni matematycznej, chemicznej, biologicznej, geograficznej i informatycznej to m. in. laptopy, rzutniki multimedialne, mikroskop przenośny Celestron LCD, modele sieci kryształów, cyfrowy aparat fotograficzny, drukarka 3D, załamanie wiązki światła – model demonstracyjny laserów, ekran projekcyjny, modele serca, budowy oka i ucha, multimedialny atlas świata i inne.

Czytaj więcej: Projekt „Mój rozwój - moja przyszłość”

Projekt „Mistrzowie w zawodzie”

Informujemy, że 1 kwietnia 2017 ruszył i będzie trwać do 30 września 2019r projekt „Mistrzowie w zawodzie” realizowany w ramach Poddziałania 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów RPO WM w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Tuchowie m. in. w branży turystyczno-gastronomicznej. 
Celem projektu jest poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Tarnowskim dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Naszą szkołę objęły: 
I. Kursy/szkolenia w branży turystyczno-gastronomicznej:
1. Kurs kelnerski z flambirowaniem
2. Kurs baristyczny
3. Kurs barmański
4. Kurs carvingu
5. Kurs cukierniczy
6. Kurs animatora czasu wolnego
7. Prawo jazdy Kat. B
8. Obsługa kasy fiskalnej

II. Płatne staże/ praktyki zawodowe u pracodawców w okresie wakacyjnym (zapewnione narzędzia do pracy, odzież i obuwie ochronneo raz zwrot kosztów za dojazdy) w wymiarze 150h; wynagrodzenie stażysty 1500zł.

III. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze mające na celu wyrównanie dysproporcji edukacyjnych w zakresie kompetencji zawodowych, w tym nauka języka obcego zawodowego ze znajomością specjalistycznej terminologii z danej branży:
1. j. angielski zawodowy
2. j. niemiecki zawodowy

IV. Wizyty zawodoznawcze u pracodawców: HERON LIVE HOTEL W SIENNEJ K/GRÓDKA.

Wartość projektu to 4 999 964,18zł, w tym dofinansowanie 4 499 967,76 zł, wkład własny Powiatu Tarnowskiego w wysokości 10% - 499 996,42zł. 

Turniej na temat historii motoryzacji i o prawach ruchu drogowego

We wtorek (11.04.2017r) odbył się turniej, w którym uczestniczyli nasi uczniowie zdobywając 4 miejsce w klasyfikacji grupowej. Oprócz rozwiązania testu z wiedzy na temat historii motoryzacji i prawach ruchu drogowego, uczniowie zmierzyli się w konkurencjach polegających na przejechaniu motocyklem i samochodem, udzieleniu pierwszej pomoc oraz naprawy samochodu. Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj...
Wednesday the 26th. Joomla 2.5 Templates. ZSOiZ Ciężkowice
Copyright 2012

©