facebook

ZSOiZ Ciężkowice

Historycznych sukcesów ciąg dalszy…

Katarzyna Cygan, uczennica klasy I LO, wygrała w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wojewódzki konkurs: Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jako laureatka etapu wojewódzkiego, Kasia, otrzymuje zaświadczenia Małopolskiego Kuratora Oświaty, nagrodę rzeczową ufundowaną przez Organizatorów, a także jak określa regulamin konkursu indeks na wybrany kierunek na UP w Krakowie. Lista laureatów tutaj...

Kasiu gratulujemy!!!

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej!

 

Miło nam poinformować, że 25 maja w Mistrzostwach Powiatu Tarnowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży 2016 w rozgrywkach w Ciężkowicach i Gromniku drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Gratulujemy!

Dzień Młodego Obywatela

24 maja 2016r. w ramach realizowanego w naszej szkole projektu pod nazwą Coaching obywatelski, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, odbył się Dzień Młodego Obywatela, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego: radny powiatu tarnowskiego pan Michał Koralik i skarbnik Urzędu Miasta i Gminy Ciężkowice pani Beata Weron-Białas. Podczas tego Dnia młodzież szkolna zaprezentowała swoje pomysły na inicjatywy lokalne, odbyła się debata oksfordzka Polacy są aktywnymi obywatelami, a pani Alicja Poliwka-Jeż wygłosiła prelekcję o partycypacji społecznej pt. Projekty dla młodzieży – dobre praktyki i inspiracje. Na koniec ogłoszono wyniki w głosowaniu na najlepszy projekt oraz wyniki debaty.
Cały projekt stanowił ciekawe urozmaicenie zajęć dydaktycznych realizowanych na terenie szkoły oraz pozwolił uczniom na poszerzenie wiedzy na temat partycypacji społecznej i możliwościach aktywności obywatelskiej. Zdjęcia z projektu w szkolnej galerii...

Zwycięstwo w etapie wojewódzkim olimpiady historycznej !

20 maja 2016 r. w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, odbyło się uroczyste zakończenie etapu wojewódzkiego olimpiady historycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. Zwycięzca tego etapu, Bartłomiej Pilch, w asyście pani Anety Kapałki, odebrał z rąk pani wicekurator Haliny Cimer i Przewodniczącej Małopolskiej Komisji Wojewódzkiej pani Iwony Florczyk-Szwak, dyplom laureata i nagrodę rzeczową (tablet). 

Bartkowi kolejny raz gratulujemy sukcesu i trzymamy za niego mocno kciuki podczas centralnych rozgrywek w Warszawie w dniach 2-4 czerwca 2016r.

Wycieczka klasy I LO do Zakopanego

W dniach 16-17 maja odbyła się wycieczka klasy I LO do Zakopanego

Pierwszego dnia uczniowie podziwiali walory miasta. Po spacerze po Krupówkach, nadszedł czas na zwiedzanie najstarszego kościoła w Zakopanem - Matki Bożej Częstochowskiej. Pochodzi on z XIX wieku, a w jego pobliżu znajduje się cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, który także był punktem wycieczki. Zwieńczeniem pierwszego dnia był wyjazd kolejką na Gubałówkę i przejazd do Sanktuarium na Krzeptówkach.

Dzień drugi to wyprawa do uważanej za najbardziej atrakcyjną w Tatrach Doliny Kościeliskiej. Zielonym szlakiem z Kir uczestnicy dotarli do schroniska PTTK na Hali Ornak. Przy okazji odwiedzono Wąwóz Kraków, jaskinię Smocza Jama i Smreczyński Staw. Zobacz fotorelację z pobytu tutaj...

Lekcja w terenie - technikum hotelarskie

 

 

20 maja 2016 r klasa 1 technikum hotelarstwa odbyła lekcje w terenie - zwiedzali ciężkowickie Szkolne Schronisko Młodzieżowe (kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia) i Punkt Informacji Turystycznej (kliknij tutaj).

Monday the 30th. Joomla 2.5 Templates. ZSOiZ Ciężkowice
Copyright 2012

©