facebook

ZSOiZ Ciężkowice

Otrzęsiny klas pierwszych 2015

W czwartek 1 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, którzy tym samym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Odbył się również konkurs piosenki obcojęzycznej. Zdjęcia z imprezy dostępne na fanpage'u szkoły...

Małopolska Noc Naukowców 2015

W piątek 25 września jako miłośnicy naukowych wrażeń odbyliśmy wycieczkę do kilku szkół tarnowskich na Małopolską Noc Naukowców. Oglądaliśmy pokazy, doświadczenia z nauk przyrodniczych i ścisłych. Widzieliśmy w działaniu drukarkę 3D, roboty, ciekły azot, ogniwa wodorowe, rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne. Mamy nadzieje, że wyjazd ten  zainicjuje chęć tworzenia innowacji przydatnych ludziom. Fotorelacja w galerii...

Wycieczka klas pierwszych do dworku Paderewskiego

Jak co roku klasy pierwsze odwiedziły dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Klasa I LO i I TH wybrały się tam 21 września. Krótki film wyświetlony na miejscu przybliżył nam postać wybitnego pianisty, polityka, a także patrona naszej szkoły. Obejrzyj zdjęcia z pobytu tutaj...

INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

15 września w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację innowacji metodycznej pt. „Łemek, Żyd, Cygan... - wielokulturowość nasza tradycją i przyszłością”. Na lekcjach języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze uczniowie będą poznawać kulturę mniejszości narodowych, które od wieków żyją w naszej okolicy.
    Pewnie wielokrotnie widzieliście piękne cerkwie, które można spotkać niedaleko, między Gorlicami a Krynicą. I może nieć nie wiecie o dramatycznym losie ich budowniczych – Łemków.

Czytaj więcej: INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

Małopolska Noc Naukowców - zaproszenie

Zapraszamy do uczestnictwa w Małopolskiej Nocy Naukowców w piątkowy wieczór na terenie tarnowskich szkół średnich i wyższych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Bochenekiem.

Strona informująca o wydarzeniu http://nocnaukowcow.malopolska.pl/

WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO BOBOWEJ

Dnia 16 września klasy pierwsze liceum i techników była na krótkiej wycieczce w Bobowej. Wycieczka jest częścią działań, które podejmujemy, aby realizować innowację pt. „Łemek, Żyd, Cygan... - wielokulturowość nasza tradycją i przyszłością”.
W tym celu podjęliśmy współpracę z Urzędem Gminy w Bobowej i dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Wacława Ligęzy i miejscowej Gminy Żydowskiej nasi uczniowie mogli bezpłatnie zwiedzać Synagogę.

Czytaj więcej: WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO BOBOWEJ

Sunday the 4th. Joomla 2.5 Templates. ZSOiZ Ciężkowice
Copyright 2012

©